Dostępne szkolenia

Poniżej znajduje się lista miast, w których aktualnie przeprowadzamy szkolenia.
Kliknij na nazwę miejscowości, aby pokazać szkolenia tylko z tej miejscowości.Kliknij na nazwę miejscowości, aby pokazać szkolenia tylko z tej miejscowości.Szkolenia otwarte, Ubezpieczenia społeczne, Online Zasiłki ZUS od A-Z w 2024 - dla praktyków Prowadzący: DARIUSZ SUCHOROWSKI - NA ŻYWO !!! SZKOLENIE ONLINE
  • 18.06.2024

    godz: 09:00 - 13:00
    Termin potwierdzony

  • 08.08.2024

    godz: 09:00 - 13:00

Cała Polska

 

Specjalistyczne szkolenia ZUS

Zmiany w zasadach rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych sprawiają, że firmy potrzebują kursów dla pracowników zajmujących się księgowością. Dlatego postanowiliśmy zaspokoić potrzeby przedsiębiorców, oferując specjalistyczne szkolenia ZUS. Warsztaty z zakresu ubezpieczeń społecznych to podstawowa oferta skierowana dla każdego, kto zajmuje się kadrami lub pracuje w dziale HR. Nasze szkolenia dedykowane są dla przedsiębiorców, księgowych i działów prowadzących dokumentację firmy. Organizujemy warsztaty pozwalające uzyskać szczegółowe informacje dotyczące aspektów związanych z rozliczaniem świadczeń socjalnych i emerytalnych, a także polityką ubezpieczeń społecznych. 

ZUS szkolenia – czego można oczekiwać? 

Szkolenia ZUS nie tylko rozwieją wszystkie wątpliwości związane z naliczaniem odpowiednich składek i kwestiami rozliczeniowymi, ale wyposażą kursantów w niezbędną metodykę pracy. Dzięki temu jedno szkolenie ZUS jest w stanie przyszłościowo pomóc doświadczonym kadrowym, jak i efektywnie przysposobić do pracy nowych pracowników. W trakcie spotkań podejmowane są problemy związane z emeryturami, rentami i zasiłkami, składkami ZUS, postępowaniem pracowniczym w trakcie choroby, uszczerbkiem na zdrowiu, a także macierzyństwem 

Jak realizowane są nasze szkolenia ZUS? 

Ze względu na specyfikę tematyki, ZUS szkolenia online dają najpełniejszą swobodę i elastyczność omówienia oraz szczegółowego przerobienia każdego zagadnienia. Nie jest to natomiast jedyna forma realizacji warsztatów. W razie potrzeby organizujemy także szkolenia stacjonarne w siedzibie firmy zamawiającego oraz zamknięte kursy online dla wybranej grupy osób. Wtedy istnieje większa przestrzeń do omówienia indywidualnie ustalonych zagadnień czy rozwiązania konkretnych problemów związanych z ubezpieczeniami społecznymi. 

Jakie są główne cele naszego kursu? 

W kategorii kursów podejmujących problematykę związaną z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i prawem ubezpieczeniowym znajdują się różne propozycje. Wszystkie jednak łączy nadrzędny cel – przedstawienie obowiązujących przepisów prawa ubezpieczeń społecznych, z naciskiem na wybrane zagadnienie. Naszym zadaniem jest wyposażenie kursantów w aktualną wiedzę niezbędną do wykonywania pracy kadrowej, pracownika działu HR, jak i zawodów pokrewnych. Szkolenia ZUS gwarantują nabycie umiejętności potrzebnych do prawidłowego rozliczania ubezpieczeń, urlopów macierzyńskich, składek na ZUS, rent i innych świadczeń, za realizację których odpowiada co najmniej częściowo pracodawca. 

Szkolenia ZUS prowadzone przez specjalistów 

W Centrum Szkoleń Specjalistycznych kursanci uzyskają wiedzę od najlepszych ekspertów. Szkolenia ZUS, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zdalnie, przeprowadzają renomowani specjaliści od prawa ubezpieczeniowego, którzy mają teoretyczne i praktyczne doświadczenie. Nasi edukatorzy to bardzo często osoby, które przez wiele lat pracowały w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki temu wszystkie niuanse prawne mogą być wyjaśnione w przystępny i zrozumiały, a jednocześnie wyczerpujący sposób. 

Nasze szkolenie ZUS to coś więcej, niż wykład! 

Przekazanie wiedzy merytorycznej jest niezbędne do przyswojenia danego zagadnienia, ale kluczowa jest umiejętność wykorzystania nabytych informacji w praktyce. Tego uczymy w trakcie naszych szkoleń ZUS. Nie oferujemy klasycznych wykładów, podczas których mówi tylko ekspert. Kursy realizowane przez Centrum Szkoleń Specjalistycznych charakteryzują się tym, że kursanci mogą zadawać liczne pytania, aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Prowadzący szkolenia często dają do wykonania zadania, których treść nawiązuje do prawdziwych sytuacji w firmie. Dzięki temu przekazywane informacje można łatwiej zapamiętać. Ponadto, istnieje możliwość konsultacji w sprawie konkretnego problemu, z którym zmaga się pracownik kadr. Po zakończeniu szkolenia, kursant otrzymuje nie tylko certyfikat, ale również materiały szkoleniowe, które może wykorzystać w przyszłości. 

W Centrum Szkoleń Specjalistycznych edukujemy o najnowszych zmianach w prawie 

Zmiany wprowadzane przez ustawodawców sprawiają, że inaczej wyglądają poszczególne procedury urzędowe. Zmieniają się terminy składania wniosków czy oświadczeń. Świetnym tego przykładem jest rozliczanie różnego rodzaju zasiłków społecznych – macierzyńskich, rodzicielskich, ojcowskich, a także świadczeń rehabilitacyjnych, urlopów rodzicielskich po przerwie, zasiłków opiekuńczych, zapomóg, wyrównań i tzw. zasiłków wstecznych. W każdym przypadku obowiązują inne wytyczne. Szkolenia zus w Cetrum Szkoleń Specjalistycznych gwarantują praktyczną pomoc w sposobie rozliczania powyższych wniosków, zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami prawa ubezpieczeniowego. Jesteśmy na bieżąco z wszystkimi zmianami, które regularnie są wprowadzane, dlatego możemy pomóc w rozwianiu każdej wątpliwości. 

Jakie zagadnienia mogą być podejmowane na szkoleniach ZUS online? 

Specjalistyczne szkolenia ZUS obejmować mogą wiele szczegółowych i skomplikowanych kwestii. W trakcie spotkań poruszane są zasady ustalania okresów zasiłkowych. Omawiana jest wysokość zasiłków i zasady prawidłowego wyliczania ich za okres pobytu w szpitalu lub inne zaistniałe okoliczności prawne. Dotyczy to także ustalania okresów zasiłkowych po przerwach w pracy. W czasie spotkania nasz ekspert może poruszyć temat utraty prawa do składnika wynagrodzenia, bieżących warunków utrzymania prawa do zasiłku, sposobów ustalania podstaw wymiaru zasiłku i wyodrębniania składników wynagrodzenia, a także przeprowadzania procedur księgowych związanych z dodatkami zadaniowymi, funkcyjnymi, motywacyjnymi, premiami i nagrodami uznaniowymi. Zachęcamy do regularnego śledzenia dostępnych warsztatów. Szkolenia ZUS są systematycznie aktualizowane. Szczegółowy program znaleźć można, klikając w dany kurs. 

Specjalistyczne szkolenia w atrakcyjnej cenie 

Nasza oferta szkoleniowa obejmuje wiele rodzajów kursów, a program cały czas się zmienia, dlatego zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera. Pozwoli to być na bieżąco z ofertą naszych warsztatów. Specjalistyczne szkolenia organizowane przez renomowanych ekspertów w swoich dziedzinach mogą być dostosowane do potrzeb zamawiającego. Dotyczy to zarówno formy prowadzenia spotkań, jak i podejmowanej problematyki. Szkolenia ZUS przydadzą się w każdym niezależnym biurze księgowym, firmach prywatnych oraz innych organizacjach publicznych. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z obszarem kadr i płac, obowiązkiem regulowania składek ZUS i innymi obowiązkami wynikającymi z ustawy o ubezpieczeniach społecznych. Nasze szkolenia pomogą uzyskać niezbędne kompetencje zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. Oferujemy kursy w atrakcyjnych cenach z możliwością indywidualnego dostosowania szczegółów programowych. Zapraszamy!

 

Skontaktuj się z nami już teraz w celu zapisania się na wybrany kurs lub porozmawiania o szczegółach oferty!

Zapytanie prosimy kierować na mail lub przejść do formularza – Kontakt:
szkolenia@szkolenia-css.pl w temacie maila prosimy o zapis „Szkolenie – Zasiłki ZUS w praktyce”

 

Danuta Hamerska – tel. 722 211 771,

Anna Foryś – tel. 530 112 064

Anna Ziemińska-Wróbel – tel. 721 649 991