Poniżej znajduje się lista miast, w których aktualnie przeprowadzamy szkolenia.
Kliknij na nazwę miejscowości, aby pokazać szkolenia tylko z tej miejscowości.
Aktualnie brak szkoleń.
Na polskim rynku pracy od kilku lat można zauważyć zdecydowany wzrost liczby cudzoziemców ubiegających się o legalne podjęcie pracy. Ilość zagranicznych pracowników jest szczególnie widoczna na stanowiskach fizycznych oraz w takich branżach, jak budownictwo, przemysł czy prace o charakterze sezonowym. Pracodawcy, którzy zdecydują się na zatrudnienie obcokrajowca, muszą pamiętać nie tylko o standardowych obowiązkach wynikających z prawa pracy, ale także o dodatkowych wymogach związanych z zatrudnieniem osoby spoza obszaru Unii Europejskiej.
Przepisy regulujące zatrudnianie cudzoziemców charakteryzują się dużą dynamiką zmian. W Centrum Szkoleń Specjalistycznych przygotowaliśmy ofertę szkoleń obejmujących najważniejsze kwestie prawne związane z zatrudnianiem cudzoziemców na polskim rynku pracy. Informacje te będą szczególnie przydatne dla pracodawców, pracowników działu kadr oraz osób zajmujących się zawodowo legalizacją pozwoleń na pracę wydawanych cudzoziemcom.
Celem szkoleń jest nabycie praktycznej wiedzy z zakresu procedur dotyczących legalnego zatrudniania cudzoziemców. Globalizacja polskiego rynku pracy sprawia, że coraz więcej pracodawców korzysta z potencjału oraz doświadczenia pracowników z zagranicy. Udział w szkoleniach pozwoli usystematyzować najważniejsze informacje oraz uniknąć konsekwencji prawnych związanych z nieprzestrzeganiem procedur obejmujących zatrudnianie obcokrajowców.
W ramach szkoleń oferujemy:
Decydując się na szkolenie zatrudnianie cudzoziemców (szkolenie online) można uzyskać praktyczne wskazówki w zakresie procesu zatrudnienia pracownika spoza Unii Europejskiej.
Dodatkowe korzyści dla uczestników zajęć to:
Na pracodawcy ciąży obowiązek przestrzegania przepisów kodeksu pracy w zakresie między innymi prawidłowości i terminowości wypłaty wynagrodzenia, a także zakresu informacji zawartych w dokumentacji pracowniczej. Te same zasady i wymogi obejmuje również zatrudnienie cudzoziemca.
Dokumenty zatrudnieniowe nie mogą np. powodować mniej korzystnych warunków pracy dla obcokrajowców niż te, które gwarantują polskie przepisy prawa pracy. Wiedza i umiejętności nabyte podczas szkoleń pozwolą na dopełnienie wszelkich formalności związanych z podjęciem pracy przez cudzoziemca, bez obawy o podważenie przez organy kontroli legalności dokumentów zatrudnieniowych.
Czynniki geopolityczne oraz trendy rynku pracy wpływają na dynamikę przepisów obejmujących zatrudnienie cudzoziemca. 2023 rok upływa pod znakiem kilku istotnych zmian w prawie w zakresie procedur dopuszczających obcokrajowców do polskiego rynku pracy. Zmiany te odnoszą się między innymi do zakończenia okresu ochrony zezwoleń pobytowych wydawanych w związku z zagrożeniem epidemicznym i stanem epidemii wywołanym przez wirus SARS-CoV-2. Wspomniany termin ochrony upłynął w dniu 31 lipca 2023 r., co oznacza konieczność zweryfikowania legalności pobytu obcokrajowców korzystających z dotychczasowych przepisów oraz ewentualnego wystąpienia do właściwych organów z wnioskiem o zalegalizowanie ich pobytu.
Przedłużający się konflikt zbrojny za wschodnią granicą spowodował również konieczność zaktualizowania procedur w zakresie szczególnej sytuacji pracowników pochodzących z terenu Ukrainy. W ich przypadku pracodawcy powinni pamiętać o zaktualizowanych zasadach dotyczących ważności tytułów pobytowych oraz o zgłoszeniu podjęcia zatrudnienia przez obywatela Ukrainy do właściwego urzędu pracy.