Szkolenia otwarte, Kontrola Zarządcza/ Inwenteryzacja, Online
Szkolenie online – szkolenie na żywo, bez konieczności spotykania się. Uczestnicy w czasie rzeczywistym widzą i słyszą wykładowcę oraz omawianą prezentację w trakcie wykładu. Można na żywo zadawać pytani przez mikrofon lub na czacie. Wystarczy posiadać komputera z dostępem do Internetu oraz mikrofon
PROGRAM SZKOLENIA
Adresaci szkolenia
Kierownicy, główni księgowi, skarbnicy i inni pracownicy, którym powierzono majątek lub odpowiedzialność za gospodarowanie majątkiem trwałym w jednostkach sektora finansów publicznych.
Cel szkolenia
Celem szkolenia jest podniesienie i uporządkowanie wiedzy uczestników szkolenia w zakresie zasad gospodarowania majątkiem trwałym w jednostkach sektora finansów publicznych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na najczęściej pojawiające się błędy z zakresu klasyfikacji, ewidencji, amortyzacji, inwentaryzacji oraz wyceny środków trwałych, które wynikają z protokołów pokontrolnych RIO, NIK oraz jednostek nadrzędnych.
Dzięki uczestnictwie w szkoleniu uczestnicy będą mogli samodzielnie rozwiązywać pojawiające się problemy i identyfikować ewentualne nieprawidłowości w metodach i sposobach postępowania w zakresie wewnętrznych uregulowań, ewidencji, wyceny i amortyzacji środków trwałych.
Podczas szkolenia zostaną również omówione problemy związane z organizacją i przeprowadzeniem inwentaryzacji oraz sposoby ich rozwiązania – również poparte licznymi przykładami.
1.Środki trwałe i ich klasyfikacja
2. Ustalenie wartości początkowej – wycena i zmiana wartości początkowej środków trwałych
3. Środki trwałe w budowie, a pojęcie inwestycji wg ustawy o rachunkowości:
4. Dokumentacja dotycząca ewidencji środków trwałych w przypadku:
5. Dokumentacja dotycząca wartości niematerialnych i prawnych:
6. Zmiana miejsca użytkowania środków trwałych:
4.czy kilkumiesięczny okres wyłączenia z użytkowania (remont) środka trwałego wyklucza naliczanie amortyzacji?.
7. Nieodpłatne przekazanie, sprzedaż, lub likwidacja zbędnych zużytych lub uszkodzonych składników majątku stanowiącego wyposażenie jsfp po zmianach rozporządzenia Rady Ministrów – w jaki sposób i na podstawie jakich dokumentów?
8. Czy przekazując pracownikom do używania składniki majątkowe, kierownik wyzbywa się odpowiedzialności za ich brak?
Powyższy temat oraz każdy inny realizujemy również jako szkolenie wewnętrzne tylko dla konkretnej firmy/instytucji.
Stanisława Elżbieta Majchrzak absolwentka Zarządzania i Przedsiębiorczości, socjolog, studia podyplomowe – rachunkowość i finanse oraz rachunkowość i kontroling. Certyfikowany księgowy – świadectwo kwalifikacyjne MF nr 18928/00 uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Praktyk z wieloletnim doświadczeniem. Pracowała na stanowisku głównego księgowego w państwowych wojewódzkich jednostkach budżetowych. Właścicielka Kancelarii Rachunkowej. Od 2012 r. współpracuje z wieloma ośrodkami szkoleniowymi oraz z jednostkami budżetowymi. Prowadzi szkolenia, kursy i wykłady z zakresu finansów publicznych i rachunkowości (ma ich na swoim koncie ponad 1100) dla kierowników i pracowników urzędów wojewódzkich i marszałkowskich, ministerstw, urzędów skarbowych, izb skarbowych, urzędów miast i gmin, ZUS, KRUS, sądów, nadleśnictwa, wojewódzkich i powiatowych jednostek straży pożarnej, szpitali, policji, cuw, instytucji kultury, szkół, żłobków i przedszkoli, wyższych uczelni, spółek i prywatnych przedsiębiorców. Prowadziła również kursy realizowane z programów finansowanych ze środków UE dla WUP, PUP i OHP. Autorka wielu opracowań i prezentacji.